Slovensko vytápa voda z búrok. Búrky zasiahli najmä západ

17.08.2020 o 15:48 - Veronika Salayová
  • Článok

Na západnom Slovensku prebieha mohutná búrková činnosť, ktorá prináša množstvo problémov. Voda zaplavuje ulice, cesty a polia. Ide o stacionárne búrky, ktoré ešte spôsobia množstvo problémov.

Slovensko vytápa voda z búrok. Búrky zasiahli najmä západ

Západné Slovensko bojuje s vyčíňaním veľmi nepriaznivého počasia. Intenzívne búrky sužujú predovšetkým Podunajskú nížinu, ktorá je zásobovaná veľmi vlhkým vzduchom a v ňom sa tvorí mohutná búrková činnosť.

Problémy spôsobujú búrky na viacerých cestách západného Slovenska. Aktuálne je kvôli nepriaznivému počasiu veľmi zlá situácia aj na diaľnici D1.

Polícia informuje, že tunel Sitina je pre intenzívny dážď neprejazdný v smere do Petržalky. Odklon dopravy je cez Patrónku. Vodiči by si mali dať pozor aj na tzv. aquaplaning. Treba tam jazdiť veľmi opatrne. 

V oblasti okolo obce Klížska Nemá v Komárňanskom okrese zúri taktiež mimoriadne silná búrka, ktorá do oblasti prináša obrovské množstvo zrážok. Aktuálne tam už napršalo extrémnych 148 mm zrážok. V oblasti dochádza k regenerácii búrkovej bunky, ktorá prináša výdatný lejak. 

Počas dnešného dňa udrelo na našom území veľké množstvo bleskov. Na Podunajskej nížine a juhozápade v priebehu dňa radari zaznamenali už okolo 15-tisíc bleskov. 

Búrky na našom území neutíchajú, práve naopak. Budú pribúdať a budú naďalej veľmi intenzívne.

Ich aktuálnu polohu môžete sledovať na našom iRadare.

Najnovšie správy