Slovensko zasiahlo krupobitie. Pozrite si fotografie

07.06.2020 o 22:56 - Veronika Salayová
  • Článok

Spolu s búrkami a intenzívnym dažďom prišlo na naše územie aj krupobitie, hlavne v podvečerných hodinách, v mnohých lokalitách Slovenska. Niektoré ľadové krúpy dosahovali veľkosť aj 4 cm.

Slovensko zasiahlo krupobitie. Pozrite si fotografie
Foto: Nitra, Lužianky

Krupobitie zasiahlo mnohé lokality na území Slovenka. V neskorých poobedňajších a večerných hodinách padali krúpy ako na západe, tak aj na východe krajiny.

Výrazná, pravdepodobne supercelárna búrka sa dnes podvečer presunula cez Michalovce ďalej na sever. Búrka priniesla veľké krúpy, ktoré miestami dosiahli až 4 centimetre. To, či naozaj išlo o supercelu, musia potvrdiť dodatočné analýzy.

Ľadové krúpy dnes okolo 21.00 hod. zasiahli okolie Nitry, kde krúpy pozorovali napríklad v Lužiankach či Orešanoch. Naši čitatelia nám posielali fotky krúp aj z Moldavy nad Bodvou, z Udavského, z Turčianskych Teplíc či napríklad zo Starej Ľubovne.

Búrky sa tvoria vo veľmi teplej a vlhkej vzduchovej mase. Energie tak majú výrazný dostatok, pričom od juhu sa nad naše územie dostáva stále ďalšia a ďalšia vlhkosť.

Blýskať sa preto bude ojedinele aj v noci a počas zajtrajšieho dňa nás čaká ďalší búrlivý deň. V dobrej dynamike budú opäť aj intenzívne, sprevádzané krupobitím a prívalovými zrážkami.

Pozrite si fotky od našich čitateľov, kde bolo pozorované krupobitie na našom území.

Najnovšie správy