Slovensko zasiahne lejak, ktorý bude aj namŕzať. Česko a Poľsko zasype sneh

07.02.2021 o 16:09 - Peter Minárik
  • Článok

Frontálne rozhranie, ktoré má vplyv na počasie u nás prinesie nadchádzajúce hodiny veľmi nepriaznivé počasie. Zatiaľ čo na našom území bude pršať, tak v susedných krajinách očakávajú pomerne výdatné sneženie.

Slovensko zasiahne lejak, ktorý bude aj namŕzať. Česko a Poľsko zasype sneh

Našu oblasť začalo ovplyvňovať frontálne rozhranie, ktoré v nadchádzajúcich hodinách prinesie do našej oblasti pomerne výrazné zrážkové úhrny.

Zatiaľ čo u nás pôjde prevažne o dážď, ktorý bude aj namŕzať, tak v susednom Česku a v Poľsku sa pripravujú na slušnú snehovú nádielku.

Česko a Poľsko zasiahne kalamita

Výdatná nádielka začne v Česku a v Poľsku pribúdať už v nadchádzajúcich minútach. V Čechách by do zajtrajšieho večera malo napadnúť priemerne okolo 10 cm nového snehu, no v severovýchodnej časti územia môže napadnúť až cez 20 cm čerstvého snehu.

Na poriadnu snehovú nádielku sa chystajú aj Poliaci. Snežiť bude predovšetkým na juhu Poľska, kde by mohlo pripadnúť 10 až 25 cm snehu. V týchto oblastiach platí výstraha 2. stupňa.

Pre juhovýchod vydali meteorológovia výstrahu až 3. stupňa. Tu by totiž podľa predpovedí mohlo pribudnúť až cez 30 cm čerstvého snehu.

Očakávaná výška nového snehu
Očakávaná výška nového snehu

Slovensko čaká výdatný lejak

Zatiaľ čo v susedných krajinách bude snežiť, tak na našom území treba počítať s pomerne výdatným dažďom.

Dážď už v týchto chvíľach prichádza na naše územie a mal by tu zotrvať až do zajtrajšieho poludnia.

Očakáva sa, že na našom území spadne od 20 do 35 mm zrážok, ktoré v kombinácii s topiacim sa snehom opäť zodvihnú hladiny našich riek.

Očakávané množstvo zrážok
Očakávané množstvo zrážok
Najnovšie správy