Slovensko zasiahnu búrky už zajtra večer

18.08.2019 o 19:53 - P.M.
  • Článok

Po dnešnom teplom víkendovom dni nás čaká ešte teplejší pracovný deň, no večer k nám môže zavítať ochladenie. Chystá sa studený front, ktorý už zajtra ovplyvní počasie aj u nás.

Slovensko zasiahnu búrky už zajtra večer

V týchto chvíľach sa nad Nemeckom začína vytvárať výrazná búrková činnosť, ktorá začína silnieť.

Očakáva sa, že počas nočných hodín sa vytvorí rozsiahly búrkový systém, ktorý bude z južného Nemecka postupovať smerom nad Českú republiku, kde sa tento systém postará o poriadne búrlivú noc.

Búrky budú sprevádzané lejakmi a silnejším nárazovým vetrom. Najmä na juhu Nemecka však hrozia aj supercely a tie môžu priniesť veľké krúpy.

Nás nasledujúce dni búrky nezasiahnu, no už zajtra to bude o čosi iné.

Studený front, ktorý sa nad našou oblasťou vlní sa presunie z Nemecka o čosi východnejšie a bude prechádzať Poľskom, Českom a Rakúskom. Práve v týchto krajinách sa počas popoludnia a večera bude vytvárať mohutná búrková činnosť.

Najnovšie výstupy numerických modelov očakávajú, že vo večerných a nočných hodinách môžu prvé búrky zasiahnuť aj naše územie.

Ich intenzita je vzhľadom k vlniacemu sa frontu zatiaľ otázna, no mali by byť sprevádzané najmä výdatnými lejakmi a vysokou bleskovou aktivitou.

Či sa búrky aktuálne očakávajú aj vo Vašom okrese si môžete pozrieť TU.

Najnovšie správy