Slovensko zasiahnu v sobotu večer búrky. Dorazia po teplom dni

21.08.2020 o 21:25 - Peter Minárik
  • Článok

Prvá polovica víkendu bude slnečná a veľmi teplá. Na prelome víkendov však dorazí studený front, ktorý prinesie početné prehánky a búrky a to predovšetkým do západnej časti nášho územia.

Slovensko zasiahnu v sobotu večer búrky. Dorazia po teplom dni

Slovensko čaká ďalšia vlna horúceho počasia. Tá nás čaká počas soboty, no v závere dňa začne od západu ovplyvňovať počasie studený front, ktorý na naše územie prinesie prehánky a búrky.

Počas soboty nás čaká spočiatku slnečný a horúci deň. Predovšetkým na západe bude veľmi teplo a teploty budú prekračovať hranicu až +30 °C. Tento vzduch sa bude labilizovať, čo opäť pripraví vhodné podmienky pre búrky. Tie k nám dorazia počas večerných hodín.

Búrky sa začnú tvoriť na studenom fronte, ktorý už počas popoludnia prinesie intenzívnu búrkovú činnosť do Česka, Rakúska a Poľska. Vo večerných hodinách by tento studený front mal doraziť aj nad naše územie.

Príchod studeného frontu sa očakáva po 18:00. Búrky by k nám mali doraziť z Rakúska a z Moravy. Prvé búrky sa očakávajú na Záhorí a v oblasti Bratislavy.

Následne by sa búrky mali presúvať nad Podunajskú nížinu a nad Považie, kde postupne počas noci zaniknú a prejdú do dažďa.

Búrky by mali prinášať prívalové zrážky a na čele studeného frontu očakávajte aj silnejší nárazový vietor. Viac o situácii vo vašom okrese nájdete TU.

Najnovšie správy