Slovenskom sa prehnali búrky. Teraz nás čaká ochladenie

Článok
V priebehu utorka postupoval cez naše územie studený front. Ten priniesol na Slovensko búrky, ktoré ukončia šnúru teplých dní
Utorok bol na našom území veľmi teplý. Do našej oblasti vrcholil prílev teplého vzduchu v dôsledku čoho sa teploty šplhali až nad +20°C. Najteplejšie v utorok bolo v Hurbanove, kde chýbala desatina k +25°C. Druhým najteplejším miestom bola Bratislava-Ivánka, kde sa ortuť teplomera vyšplhala na rovných +24°C.

Teplota sa nad hranicu +20°C nedostala len v najchladnejších častiach Slovenska ako Poprad, Telgárt alebo Liesek.
V priebehu popoludnia začal cez Slovensko postupovať studený front, ktorý priniesol búrky. Najintenzívnejšie búrky sa vyskytli na Záhorí a v oblasti severozápadného Slovenska, kde búrky priniesli pomerne výraznú bleskovú aktivitu.

V priebehu dnešného dňa sa na našom území počasie zmení. Po okraji výbežku tlakovej výše so stredom nad južným Anglickom začne do našej oblasti prúdiť chladnejší vzduch. V dôsledku neho sa dnes teploty na našom území dostanú len na +8 až +14°C, čo je v porovnaní so včerajším dňom ochladenie o zhruba 10°C.
Na oblohe dnes bude prevažne veľa oblačnosti a najmä na severe počítajte so zrážkami.

V priebehu štvrtka zostanú teploty na našom území na podobných hodnotách. Pribudnú však zrážky a na celom území by malo pršať. Od nadmorskej výšky približne 1000 metrov očakávajte sneženie.
img