Sneh komplikuje dopravu v Žilinskom kraji a v okolí Kremnice

14.01.2021 o 14:00 - Veronika Salayová
  • Článok

Aktuálne najhoršia dopravná situácia kvôli snehu je v Žilinskom kraji a v okolí Kremnice. Policajti aj cestári sú v teréne. 

Sneh komplikuje dopravu v Žilinskom kraji a v okolí Kremnice
Foto: Polícia SR Žilinský kraj

Aj keď sneženie na našom území v poobedňajších hodinách nie je príliš výrazné, množstvo napadnutého snehu počas noci a predobedia stihlo spôsobiť viacero dopravných komplikácií.

Najviac snehu napadlo práve Žilinskom kraji, kde miestami výška snehu dosahovala aj 20 cm, a to najmä na Kysuciach. Rovnaké množstvo spadlo aj v Kremnických vrchoch, kde polícia taktiež eviduje viaceré obmedzenia na cestách. 

Policajti upozorňujú na zhoršenú dopravnú situáciu v dôsledku poveternostných udalostí a množstva snehu na cestách. V okrese Čadca na diaľnici D3 smerom do Poľska je vozovka zasnežená a nákladné motorové vozidlá stoja v kopci.

Pri Liptovskom Mikuláši policajti upozorňujú, že na D1 sa nachádza kašovitá vrstva snehu.

V Žilinskom okrese sa na cestách šmýka a stihli sa stať už tri škodové udalosti, informuje polícia. Situácie nie je priaznivá ani v Martinskom okrese, kde sa v smere na Ružomberok tvoria kolóny. Navyše horský prechod Šturec je pre nákladné motorové vozidlá nad 10 m uzavretý.

Množstvo snehu spôsobilo, že aj horský priechod na Kremnických Baniach v smere do Turčianskych Teplíc je ťažko prejazdný. Tvoria sa tam kolóny plné kamiónov.

Rovnako aj cesta z Kremnice na Skalku je ťažko prejazdná. Na ceste je 5 až 10 cm snehu. 

 

 

Najnovšie správy