Sneh nás ešte potrápi. Na Slovensku sa začína výroba ekologickej posypovej soli

10.02.2021 o 11:49 - Veronika Salayová
  • Článok

Sneh nás potrápi aj v najbližších dňoch a nízke teploty môžu opäť spôsobiť nebezpečnú poľadovicu na cestách. Novinkou na Slovensku je výroba inovatívnej ekologickej posypovej soli.

Sneh nás ešte potrápi. Na Slovensku sa začína výroba ekologickej posypovej soli
Ilustračné. Foto: unsplash

Zima na Slovensku ešte nekončí. Premenlivé počasie už v nasledujúcich dňoch vystrieda príchod sibírskej zimy. Teploty budú na našom území klesať veľmi nízko a treba počítať aj s celodenným mrazom.

Námraza a šmykľavé cesty nás v nasledujúcich dňoch neminú. Zatočiť s poľadovicou a mrazom však dokáže inovatívna ekologická novinka, ktorá prichádza na Slovensko. 

Na Slovensku sa začína výroba jedinečnej ekologickej posypovej soli na báze chloridu sodného a vápenatého. Nový ekologický odmrazovač ECO-ST má unikátne vlastnosti vďaka špeciálnym extraktov z hviezdice – morského predátora.

Spoločnosť STAR's TECH vytvorila odmrazovač ECO-ST za účelom prekonať problémy tradičného odmrazovača. Tradičný odmrazovač je síce efektívny vo výkonnosti topenia, ale spôsobuje ekonomické, spoločenské a najmä environmentálne straty. 

Nový posypový materiál výrazne prevyšujúce bežne používané posypové zmesi. Je až o 166 % účinnejší vo výkonnosti topenia snehu v porovnaní s inými posypovými materiálmi.

Funguje na základe špeciálne poťahovaného bublinkového typu, ktorý sa líši od existujúceho vločkového typu prostriedkov. V rámci výkonnosti topenia preukazuje tento typ veľmi vysoký účinok prenikania.

Vo výsledku ECO-ST dokáže odstrániť sneh a silnú námrazu už v priebehu 10 minút. Účinok ECO-ST bol testovaný a overený medzinárodne certifikovanými laboratóriami.

Navyše je veľmi šetrný k životnému prostrediu. Minimalizuje poškodenie stromov a vegetácie popri cestách a navyše výrazne znižuje koróziu infraštruktúry a súkromného majetku.

Hlavné činidlo soli je vyrábané v Kórei a je importované spoločnosť STAR’s TECH Europe. Táto spoločnosť začína s výrobou a predajom po celej Európe, ale pilotne práve u nás na Slovensku. 

Najnovšie správy