Sneh zasypal Spiš. Ďalší príde na Slovensko vo štvrtok

Článok
Včerajší deň bol na Spiši biely. Pripadlo niekoľko centimetrov nového snehu. Ďalší sneh príde na naše územie vo štvrtok.
V priebehu včerajšieho dňa postupoval cez naše územie studený front. Ten priniesol na Slovensko prevažne dážď, avšak v oblasti východného Slovenska, kde sa front rozpadal aj snežilo. Snehu si užil najmä Spiš. Už od rána snežilo aj v Poprade a sneh sa výraznejšie začal držať s príchodom večera. Vtedy intenzita sneženia narástla. Nové centimetre snehu napadli vo viacerých lokalitách Spiša. V polohách nad nadmorskou výškou 800 metrov sa sneh drží už od Kataríny.
Takto to včera vyzeralo na Spiši

Nasledujúce dni budú takmer bez zrážok a so slnkom
Za nevýrazným studeným frontom sa do našej oblasti od západu rozširuje nevýrazná oblasť vyššieho tlaku. Tá ustáli počasie na našom území.
V utorok zavládne ešte najmä na strednom a východnom Slovensku prevažne zamračené počasie a doznievať môžu slabé snehové prehánky. Na severozápade a západe sa však už bude vyjasňovať. Cez deň bude chladno. Teplota vystúpi len na -2 až +3°C.

Noc na stredu bude mrazivá na takmer celom území a teplota poklesne na 0 až -7°C. Cez deň sa teplota pri polojasnej až polooblačnej oblohe vyšplhá na -1 až +4°C.

Rozsiahla tlaková níž prinesie na Slovensko opäť sneženie
Štvrtok bude v celej Európe zaujímavý. Počasie totiž ovplyvní rozsiahly komplex tlakovej níže, ktorý sa sformuje nad severným Atlantikom. Na pobreží Európy sa očakávajú až 20 metrové vlny. Do našej oblasti vtiahne chladnejší vzduch a front prinesie aj zrážky.

Už v noci na štvrtok postúpi cez naše územie jedno zrážkové pole, ktoré by malo priniesť prevažne sneženie. Sneženie však nebude výrazné.
V priebehu dňa zostane zamračené počasie a snežiť bude najmä v severozápadnej časti územia. V Podunajskej nížine a na Záhorí však budú padať zrážky zmiešané, prípadne kvapalné.

Sneh opäť poteší najmä sever a slovenské hory. Na výraznejšie sneženie v nížinách si treba počkať minimálne do druhej polovice decembra.