Snehová fujavica trápi USA. Zasiahne až 200 miliónov ľudí

Článok
Výrazná tlaková níž, ktorá sa nachádza nad severnou časťou Severnej Ameriky vťahuje do Kanady a USA veľmi studený vzduch.
Aktuálny pohľad do kalendára Vám pripomenie, že dnes je 11.11. a na tento deň sa viaže veľmi známa pranostika ,,Martin na bielom koni prichádza,,. Tento rok to však minimálne na našom území platiť nebude. Počasie u nás bude stabilné. Naopak tohtoročný Martin sa naplno ženie cez územie USA a Kanady, kde prináša silné mrazy a husté sneženie.

Snehová fujavica aktuálne zúri na mnohých miestach od Montany až po Michigan a v nasledujúcich desiatkach hodín sa presunie z Kanady až k Mexickému zálivu. Za nepriaznivé počasie môže rozsiahly nízkotlakový systém, nazývaný aj ako polárny vír. Meteorológovia predpokladajú, že zimné počasie zasiahne až 42 štátov a postihne až okolo 200 miliónov ľudí.

Chladné počasie už zasiahlo Kanadu a štáty Montana a Južná Dakota. Okrem mrazov začalo aj husto snežiť. Do dnešného večera môže v oblasti napadnúť až 60 cm snehu.

V Denveri zažili teplotný šok. Teplota sa tu ešte v pondelok dostala na +21°C, no v priebehu dnešného dňa sa maximálna teplota bude pohybovať len okolo -5°C.
Zimné a mrazivé počasie sa do stredy dostane až k Floride
img