Sneženie a vietor sužuje aj juh Poľska. Došlo už k 60 nehodám

25.01.2021 o 16:03 - Veronika Salayová
  • Článok

Intenzívne sneženie spojené so silným vetrom prináša veľa problémov aj do oblasti južného Poľska. Bez prúdu je 20 000 domácností a od rána došlo už k 60 dopravným nehodám a škodovým udalostiam v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok.

Sneženie a vietor sužuje aj juh Poľska. Došlo už k 60 nehodám
Foto: TVN 24

Jadranská tlaková níž neobišla ani našich severných susedov, kde taktiež vyčíňala podobne ako u nás. 

V tejto chvíli najviac sneží v Podkarpatskom a v Lubelskom vojvodstve a intenzívne sneženie sa presúva do Masovského a Poleského vojvodstva na východ krajiny. 

Najhoršia situácia je však v Podkarpatskom vojvodstve pri slovenských hraniciach, kde evidujú už viac ako 150 udalostí súvisiacich so snežením a silným vetrom, informuje TVN24.

Hasiči najviac zasahujú pri popadaných stromoch, ale v oblasti došlo aj k desiatkam dopravných nehôd a škodových udalostí.

Celkovo od rána došlo až k 60 nehodám na cestách, pričom v priemere sa počas jedného dňa stane v celom Poľsku asi 40 kolízií. 

Sneženie a vietor spôsobuje aj poruchy dodávke elektrického vedenia. Poruchy evidujú až na 50 úsekoch vedení vysokého napätia.

Poškodených je podľa TVN24 aj 900 stredno- a nízkonapäťových trafostaníc, pričom bez prúdu je stále približne 20 000 domácností.

Najnovšie správy