Sneženie je už pred bránami Slovenska. Sneží už aj vo Viedni. V Bratislave už solia cesty a chodníky

26.11.2021 o 11:49 - Peter Minárik

Snehová nádielka sa na naše územie blíži. Popoludní sa na našom území začnú objavovať prvé snehové vločky. Sneženie je aktuálne už na rakúsko-slovenskom pohraničí a v priebehu nadchádzajúcich minút začne medzi prvými oblasťami snežiť na Záhorí.

Sneženie je už pred bránami Slovenska. Sneží už aj vo Viedni. V Bratislave už solia cesty a chodníky

Od rána na našom území prší. Môže za to tlaková níž, ktorá sa prehĺbila nad oblasťou Jadranského mora a v priebehu noci začala počasie zrážkami ovplyvňovať aj na našom území.

Najviac zrážok spadlo na Záhorí a v oblasti Myjavy, kde sa zrážkové úhrny pohybujú okolo 10 mm. Medzi 5 až 10 mm zrážok eviduje Bratislava a oblasť Považia a Kysúc.

Dážď sa na našom území očakáva ešte niekoľko hodín a postupne začne od západu snežiť. Sneženie je aktuálne doslova pred bránami Slovenska.

Sneží na východe Rakúska aj vo Viedni

Už v priebehu ranných hodín sa prvé snehové vločky začali objavovať v Štajersku, v Hornom a Dolnom Rakúsku a v časti Burgenlandu. Snežiť začalo už aj vo Viedni, no tu sa snehová pokrývka zatiaľ ešte nevytvára.

Iná situácia je v oblastiach, neďaleko Viedne. Napríklad v mestečku Ziersdorf, pár kilometrov od Viedne sa už vytvára celkom slušná snehová pokrývka. Príchod sneženia môžete sledovať TU.

foto: Brigitte Strobl
foto: Brigitte Strobl

Zrážky sa postupne budú v nadchádzajúcich hodinách rozširovať aj smerom nad naše územie, pričom už krátko po 12:00 začne snežiť na Záhorí.

Na Záhorí napadne aj 10 cm snehu

Snehová pokrývka sa začne na našom území vytvárať predovšetkým s príchodom večera, kedy sa studená vzduchová hmota dostane aj do nižších vrstiev.

Vo večerných hodinách tak treba už počítať s tým, že sneženie a nová snehová pokrývka začne na cestách spôsobovať prvé komplikácie.

Bratislava už solí cesty a chodníky

V našom hlavnom meste sa aktuálne vyskytuje dážď. Teplota je už veľmi rozdielna. Zatiaľ čo na Kolibe a v Mlynskej Doline je teplota len slabo nad +1 °C, tak na letisku sa teplota pohybuje až okolo +4 °C.

Hlavné mesto informovalo, že do ulíc už vyrazili terénni pracovníci a prvé sypače, ktoré preventívne začnú soliť cesty a chodníky pred príchodom sneženia.

kde aktuálne sneží môžete vidieť na mape fialovou farbou, zdroj: wetteronline
kde aktuálne sneží môžete vidieť na mape fialovou farbou, zdroj: wetteronline