Sneženie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli

13.04.2021 o 23:14 - Peter Minárik
  • Článok

Na mnohých miestach Slovenska sa vyskytujú zrážky, pričom tie sú predovšetkým na severe vo forme snehu. Hranica sneženia však začína klesať aj do nižších nadmorských výšok.

Sneženie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli

Na Slovensku sa aj naďalej ochladzuje a spolu s ochladením začína klesať aj hranica sneženia, ktorá sa z nadmorskej výšky zhruba 600 metrov znižuje na 400 metrov.

Zároveň vo vyššie spomínaných oblastiach klesajú teploty pod bod mrazu, vďaka čomu sa tvorí snehová pokrývka a čoraz viac ciest je šmykľavých.

V týchto chvíľach počasie na našom území ovplyvňuje rozsiahle zrážkové pole, ktoré bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia až do rána. Naďalej bude prinášať pomerne výdatné zrážky.

Tie budú v nižších polohách kvapalné, no vo vyšších polohách pôjde o sneženie, pričom snehová pokrývka bude narastať. Do rána môže napadnúť 10 až 20 cm snehu a prvé problémy už snehová pokrývka spôsobuje.

Polícia upozorňuje predovšetkým na situáciu v Žilinskom kraji. Vo vyššie položených oblastiach totiž pribúda sneh.

Cesta 1/64 Fačkov-Kľak je zasnežená a vytvárajú sa na nej snehové jazyky. Naďalej platí sezónna uzávera pre nákladné vozidlá. Problémy so zasneženou cestou sú aj na úseku Bytča-Makov.

Sneženie už komplikuje aj kamiónovú dopravu na horskom priechode Donovaly. Ten je uzavretý pre nákladnú dopravu s dĺžkou nad 10 metrov z dôvodu hustého sneženia.

Donovaly, foto: Peťo Peco
Donovaly, foto: Peťo Peco

 

Najnovšie správy