Sneženie komplikuje dopravu na rakúskej diaľnici A2. Sneží aj v Slovinsku

11.10.2020 o 23:47 - Peter Minárik
  • Článok

Už aj na našom území začalo výdatne pršať, pričom v oblasti Rakúska, či Slovinska prší už od rána. Vo vyšších polohách však začalo snežiť a hranica sneženia klesá čoraz nižšie.

Sneženie komplikuje dopravu na rakúskej diaľnici A2. Sneží aj v Slovinsku

Aktuálne sa aj nad naše územie začínajú šíriť zrážky, ktoré prináša rozsiahla oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Tá k nám bude prinášať zrážky až do stredy, pričom súčasne do našej oblasti preniká chladnejší vzduch a práve vďaka tomu začína v Európe klesať hranica sneženia.

Tá poklesla v Slovinsku a v Rakúsku už aj pod hranicu 1000 m n.m., pričom v Rakúsku sa sneženie objavuje už aj v polohách okolo 500 m n.m.

Snehové zrážky sa tak vyskytujú aj vo väčších aglomeráciach a začínajú ovplyvňovať počasie aj na rakúskych diaľniciach.

Rakúska spoločnosť Asfinag informovala, že vo večerných hodinách musela na diaľnicu A2 vyslať snehové pluhy, aby odhŕňali a solili diaľnice predovšetkým v oblasti mesta Gaberl, Pack a Hebalm. 

Sneženie aktuálne spôsobuje problémy predovšetkým v západnom Štajersku, kde okrem cestárov majú plné ruky práce aj energetici. Tí odstraňujú popadané stromy a konáre.

Problémy spôsobuje sneženie aj v Slovinsku. V regióne Koroška zasahujú hasiči pri spadnutých stromoch, ktoré padajú na cesty a na elektrické vedenia. V oblasti totiž listnaté stromy ešte nestihli ,,zhodiť,, listy a tie tak zachytávajú čerstvý sneh, čo ešte viac oťažuje konáre.

Snehové zrážky v Alpách tak skoro neskončia. Výdatne by tu malo snežiť až do stredy.

Najnovšie správy