Sneženie mieri na Slovensko. Kde bude ráno bielo ?

05.04.2021 o 20:21 - Peter Minárik
  • Článok

V noci príde na Slovensko sneženie a ráno bude zasnežené. Blížiaci sa studený front už o chvíľu prinesie sneženie, ktoré sa postará o zasnežené utorkové ráno. Kde sa zobudia do bieleho rána ?

Sneženie mieri na Slovensko. Kde bude ráno bielo ?

Avizovaná zmena počasia sa blíži aj na Slovensko. Prinesie ju studený front, ktorý v týchto chvíľach ovplyvňuje počasie v Poľsku, v Česku a v Rakúsku a už postupne prvé zrážky prináša aj na naše územie.

V priebehu noci sa studený front so zrážkami presunie cez celé naše územie.

Dážď sa bude meniť na sneženie

Už v týchto chvíľach prší v oblasti Kysúc, či Žiliny. V priebehu nasledujúcich hodín sa zrážky začnú rozširovať nad celé naše územie. Celé Slovensko čaká spočiatku dážď.

Za studeným frontom k nám však začne prenikať studený vzduch, vplyvom čoho sa kvapalné zrážky aj v nižších polohách stredného a východného Slovenska budú meniť na sneženie. Snežiť by malo v takmer všetkých polohách nad výškou 300 m n.m.

Ešte po polnoci začne sneženie postupne od severozápadu ustávať a teploty začnú ešte viac klesať, pričom zrážky začnú primŕzať a do rána bude na cestách šmykľavo.

Nasneží najmä na severe a východe

Utorkové ráno bude na viacerých miestach stredného a východného Slovensko zasnežené a biele. Problémy sa očakávajú aj v obciach a mestách, keďže snežiť by malo napríklad aj v Košiciach.

Nový sneh pribudne predovšetkým v Žilinskom, v Prešovskom a v Košickom kraji, kde by do rána malo pripadnúť okolo 5 cm čerstvého snehu.

Po sviatkoch tak ranné cesty budú zasnežené, a tak si treba dať pozor. V ktorých oblastiach a aké množstvo nového snehu napadne nájdete pod článkom.

Najnovšie správy