Sneženie na juhu západného Slovenska spôsobuje problémy na cestách

08.01.2021 o 09:36 - Dominik Cenkner
  • Článok

Na juhu západného Slovenska sa dnes zobudili do bieleho rána. V niektorých lokalitách sneží ešte aj v týchto chvíľach, čo spôsobuje problémy na cestách.

Sneženie na juhu západného Slovenska spôsobuje problémy na cestách
Takto to vyzeralo dnes po 08:00 h v obci Horný Bar, Foto: Tomáš Krampl

Môže za to chladný vzduch, ktorý k nám prúdi už od včera. Vďaka nemu teploty počas noci v niektorých lokalitách klesali aj pod -10 °C.

V tomto chladnom vzduchu sa k nám dnes rozšíri nevýrazný výbežok vyššieho tlaku. Práve ten ovplyvňuje počasie počas dnešného dňa.

Aj keď snehu na juhu západného Slovenska nie je veľa, predsa len spôsobuje problémy na cestách. Vodiči sa sťažujú najmä na jeden úsek cesty.

Konkrétne ide o cestu medzi Novými Zámkami a Palárikovom. Z dostupných informácií je tento úsek neupravený a navyše sa na ceste tvorí aj poľadovica. 

Na neupravené cesty si dávajte pozor aj na severe Slovenska. V týchto lokalitách sa nachádza vrstva buď čerstvého, alebo utlačeného či kašovitého snehu do 3 cm.

Výraznejšie sneženie sa na dnes neočakáva. Najviac zrážok, snehových či dážď zo snehom, sa však očakáva práve na juhu západného Slovenska.

Najmä na cestách preto jazdite opatrne. Podrobnejšiu predpoveď na dnešný deň si môžete pozrieť TU.

Najnovšie správy