Sneženie pokrýva cesty. Na západe sa stala vážna nehoda. Zranilo sa 6 ľudí

28.01.2021 o 22:02 - Peter Minárik
  • Článok

Už na takmer celom našom území sa vyskytuje sneženie. Sneh pokrýva naše cesty a na šmykľavých cestách sa už stali prvé dopravné nehody.

Sneženie pokrýva cesty. Na západe sa stala vážna nehoda. Zranilo sa 6 ľudí
zdroj PHaZZ

Frontálne rozhranie aktuálne prináša sneženie na viaceré miesta nášho územia. Sneženie sa vyskytuje na takmer celom území s výnimkou krajného juhozápadu.

Prší napríklad v okolí Bratislavy, Pezinka, Senca, Dunajskej Stredy a Komárna. Vo zvyšných oblastiach nášho územia sneží.

Sneženie pokrýva naše cesty, keďže teploty sa na mnohých miestach pohybujú okolo bodu mrazu. Pod snehom sú predovšetkým cesty I., II. a III. triedy, pričom dochádza k prvým nehodám.

Vážna nehoda sa stala na štátnej ceste I/9 v k.o. Trenčianske Bohuslavice v okrese Nové Mesto nad Váhom.

Pri nehode došlo k čelnej zrážke dvoch osobných motorových vozidiel, pričom sa v nich v tom čase nachádzalo 6 účastníkov, z ktorých niekoľko ostalo po náraze zakliesnených vo vozidle.

Následkom nehody utrpelo 6 osôb zranenia rôzneho rozsahu a momentálne sa nachádzajú v opatere ZZS. Hasiči vyslobodili zakliesnené osoby pomocou vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru.

Na mieste zasahujú hasiči z Trenčína a Nového Mesta nad Váhom. Štátna cesta je momentálne uzavretá, uvádza Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Sneženie by sa na našom území malo vyskytovať do rána a tak si treba na našich cestách dať veľký pozor.

Najnovšie správy