Sneženie pokrýva Slovensko. Cesty sú pod snehom. Pozor aj na poľadovicu

27.12.2020 o 23:51 - Peter Minárik
  • Článok

Nad naše územie sa z Maďarska nasunulo zrážkové pole, ktoré súvisí s teplým frontom. To k nám prináša sneženie, ale aj dážď.

Sneženie pokrýva Slovensko. Cesty sú pod snehom. Pozor aj na poľadovicu

Začínajú posledné pracovné dni tohto roka a spolu s tým sa počasie na našom území začalo výraznejšie meniť.

Môže za to teplý front, ktorý v týchto chvíľach ovplyvňuje počasie na našom území a na viaceré miesta prináša zrážky.

Zatiaľ ide prevažne o sneženie. Zrážky kvapalné sa vyskytujú len v Podunajskej a vo Východoslovenskej nížine.

Sneženie vyháňa do služby našich cestárov. Pod snehom sú cesty najmä na Orave a v oblasti Gemera, či v oblasti Rimavskej Soboty.

Slovesnká správe ciest informuje, že všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý. Na ceste R2 v oblasti Rimavskej Soboty sa miestami nachádza čerstvý sneh v hrúbke 1 cm.

Na cestách v oblasti Oravy a Vysokých Tatier sa môže miestami nachádzať kašovitý až utlačený sneh do hrúbky 1 - 2 cm. Utlačený sneh je napadaný aj v úseku cesty II/584 Srdiečko - Bystrá. Na pomedzí košického a banskobystrického kraja, hlavne v okolí Rimavskej Soboty, Rožňavy, Spišskej Novej Vsi sa (miestami) vyskytuje čerstvý sneh v hrúbke 1 - 3 cm. Čerstvý sneh (2 cm) na nachádza aj na ceste I/65 medzi Žiarom nad Hronom a Kremnicou.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem HP Huty kde je miestami na vozovke utlačený sneh do hr. 1 cm. Na HP Besník je zasa miestami kašovitý sneh. Na HP Súľová, Grajnár, Soroška, Dobšiná, Zbojská sa nachádza čerstvý sneh (1 - 3 cm).

Treba počítať s tým, že sneženie bude situáciu na našom území ovplyvňovať až do rána. Postupne sa pridá aj mrznúci dážď, ktorý bude vytvárať poľadovicu.

Najnovšie správy