Sneženie prichádza na Slovensko. Kalamita príde ráno

25.01.2021 o 00:01 - Peter Minárik
  • Článok

V týchto chvíľach sa od juhu nad naše územie začínajú rozširovať zrážky, ktoré ráno spôsobia na našom území aj kalamitný stav. Rozsiahle problémy sa očakávajú najmä na východe.

Sneženie prichádza na Slovensko. Kalamita príde ráno

Avizované problémy súvisiace s výdatnou snehovou nádielkou prichádzajú. Od juhu sa nad naše územie nasunulo výrazné zrážkové pole, ktoré prináša sneženie.

Aktuálne sneží na strednom Slovensku, pričom najvýraznejšie v okolí Detvy. To hlavné však ešte len príde.

Rozsiahle zrážkové pole, ktoré ráno prinesie komplikácie sa v týchto chvíľach nachádza nad Chorvátskom a Maďarskom. Vo východnom Maďarsku však aktuálne prší a dážď čaká spočiatku aj naše územie.

Už o chvíľu sa nad naše územie nasunie zrážkové pole z Maďarska a na východe sa rozprší. To však nebude trvať dlho. Už po 4:00 bude pršať výlučne v okresoch Východoslovenskej nížiny a zvyšné oblasti začne zasypávať sneh.

Medzi 5:00 až 8:00 bude sneženie najintenzívnejšie. Jeho intenzita môže dosahovať až 4 cm za hodinu. Sneh tak bude pribúdať vysokou rýchlosťou.

Slabnúť by malo sneženie v priebehu poludňajších hodín, no medzičasom sa rozsneží aj na severe. Tu však pôjde skôr o slabšie sneženie.

Už onedlho čaká východ Slovenska komplikácie. Výdatné sneženie bude komplikovať dopravu predovšetkým v ranných hodinách.

Celkovo môže na východe Slovenska napadnúť až do 20 až 30 cm snehu, pričom k ranným hodinám to bude zhruba do 10 cm. Príchod výdatného sneženia sledujte TU.

Najnovšie správy