Sneženie prichádza z Česka a z Poľska aj nad Slovensko

05.02.2021 o 22:03 - Peter Minárik
  • Článok

Frontálne rozhranie začína ovplyvňovať počasie na našom území. Prinesie dážď, no na severe začína pomaly snežiť a snežiť by malo aj počas zajtrajšieho dňa.

Sneženie prichádza z Česka a z Poľska aj nad Slovensko

Do Európy začína prenikať studený vzduch a súčasne počasie začína ovplyvňovať frontálne rozhranie, ktoré prináša zrážky.

Zrážky sa už v týchto chvíľach vyskytujú v Nemecku, v Česku aj v Poľsku. Najmä v Česku a v Poľsku sú vo forme snehu.

Snehové zrážky sa vyskytujú predovšetkým v severovýchodnej časti Česka. Sneženie tak hlási napríklad Polom, či Ostrava a zo severovýchodného Česka sa zrážky rozširujú aj nad naše územie.

V západnej polovici nášho územia, západne od Žiliny prší. Vo zvyšných oblastiach väčšinou sneží.

Aktuálne sa slabé sneženie vyskytuje v Liesku na Orave, či pod Tatrami v Poprade. Postupne sa zrážky budú ďalej rozširovať.

Do rána sa postupne rozsneží v takmer celej severnej a východnej polovici Slovenska, kde by malo snežiť aj počas zajtrajšieho dňa. 

Už v priebehu ranných hodín tak počítajte s vytvorením snehovej pokrývky v oblasti severného, či východného Slovenska a pribúdať bude pri záporných teplotách a teplotách okolo nuly aj počas zajtrajšieho dňa.

Na severe a východe počítajte, že pribudne 5 až 10 cm nového snehu, v oblasti hôr až do 15 cm. Postup zrážok nad naše územie sledujte TU.

Najnovšie správy