Sneženie zotrvá, pridá sa aj poľadovica. Pozrite si kde napadne sneh

12.12.2019 o 17:38 - Ľubomír Franko
  • Článok

Na viacerých miestach západného Slovenska sa vyskytuje sneženie či dážď. Teploty klesajú a počas noci sa bude tvoriť poľadovica.

Sneženie zotrvá, pridá sa aj poľadovica. Pozrite si kde napadne sneh

Zvlnený front už začal naplno ovplyvňovať počasie na našom území. Zrážky sa aktuálne vyskytujú najmä na západe Slovenska, cez ktoré prechádza pásmo sneženia. 

Teploty sú aktuálne nad nulou a sneh sa topí. Postupne ale klesajú a klesať budú aj naďalej, až kým sa dostanú tesne pod nulu.

Sneženie by sa na západe malo ešte chvíľu zdržať a do neskorších večerných hodín sa tam preto môže vytvoriť aj snehová pokrývka. Kvôli záporným teplotám budú zrážky a vlhké vozovky namŕzať a preto treba byť na cestách opatrný. 

Zrážky sa postupne presunú aj do iných oblastí ako na západ Slovenska. Postupne by sa malo rozsnežiť v Banskobystrickom kraji, kde do rána pribudne aj okolo 15 cm.

Očakávaný úhrn snehových zrážok do zajtra 10:00
Očakávaný úhrn snehových zrážok do zajtra 10:00

Do zajtrajšieho rána by malo v oblasti Bratislavského a vo východnej časti Trnavského kraja napadnúť od 2 do 5 cm snehu, v oblasti Malých Karpát do bude do 10 cm.

Očakávaná výška snehu zajtra ráno
Očakávaná výška snehu zajtra ráno

Sneženie sa očakáva aj počas noci a zajtrajšieho dňa, predovšetkým v Banskobystrickom kraji. Celkovo tam môže do soboty rána napadnúť aj viac ako 30 centimetrov. Viac informácii o ďalšom snežení prinesieme neskôr večer.

Najnovšie správy