Snežiť bude naďalej najmä na západe. Výraznejšie sneženie príde na Tro

Článok
Viaceré oblasti západného Slovenska sa v priebehu včerajšieho dňa dočkali prvého tohtosezónneho snehu a snežiť by tu malo, síce slabo aj naďalej.

Ochladenie na konci roka 2015 prišlo od severovýchodu a prinieslo prvé veľmi nízke teploty. Zatiaľ najnižšia teplota bola nameraná v noci na Nový rok v Spišských Vlachoch na úrovni rovných -17°C. Tuhé mrazy však spestrila aj snehová nádielka. Počas silvestrovskej noci sa nad západné Slovensko nasunul oklúzny front, ktorý priniesol prvý sneh.

Sneženie bude pokračovať aj počas víkendu

Sneženie nebolo veľmi výrazné a okrem šmykľavých ciest nespôsobil žiadne problémy. Väčšinou napadol len poprašok, no v niektorých častiach evidujú aj okolo 2 cm. Oklúzny front bude počasie nad západným Slovenskom ovplyvňovať aj nasledujúce dni. Zatiaľ čo na východe bude prevažne slnečno, tak na západe bude oblačno so slabým snežením alebo so snehovými prehánkami.

Zrážok však naďalej bude len symbolicky. Za celý víkend by mohlo pripadnúť na západe maximálne do 1 až 2 cm. Na východe bude stále slnečno a na celom území naďalej mrazivo.

Ďalšie zrážky v novom týždni

Na začiatku týždňa dôjde k miernej zmene. Od severovýchodu totiž nad naše územie prestane prúdiť studený vzduch a pomaly sa bude otepľovať. Denné teploty vystúpia v pondelok ešte na -8 až -3°C, ale v utorok už len na -4 až +1°C.

Počas prvých dní nového týždňa sa už zamračí na celom našom území a z oblohy už taktiež na celom území môžu poletovať snehové vločky. Frontálne vlny, ktoré budú postupovať nad naše územie sa však budú opäť rozpadať. Prinesú tak najviac zrážok na západ, avšak opäť to bude v zanedbateľných množstvách do 2 až 3 cm.

Výraznejšie sneženie prinesú Traja králi

Do Troch kráľov nás čaká prevažne symbolické sneženie. V noci na stredu by však od juhozápadu mala prísť výraznejšia vlna sneženia, ktorá môže v noci na stredu priniesť na celé územie od 2 do 6 cm snehu. Sneženie však počas dňa bude rýchlo ustávať.

ANIMÁCIA: Vývoj zrážok do Troch kráľov

V nadchádzajúcich dňoch sa tak k mrazom pridá aj sneženie, ktoré však nebude výdatné, a tak by problémy na našich cestách nemalo spôsobovať. Snehová nádielka bude ideálnym spestrením mrazivých dní. Vývoj počasia vo Vašej lokalite nájdete TU.

img