Snežiť neprestáva. Vodiči, pozor na sneh a poľadovicu na cestách!

14.01.2021 o 07:05 - Veronika Salayová

Studený vzduch z oblasti Škandinávie prináša do niektorých oblastí Slovenska výraznú vlnu sneženia. Aktuálne sú mnohé cesty zasnežené a pozor si treba dať aj na námrazu a poľadovicu na cestách. 

Snežiť neprestáva. Vodiči, pozor na sneh a poľadovicu na cestách!
Ilustračné. Foto: unsplash

Na Slovensku aktuálne sneží najmä na strednom a severnom Slovensku. Na cestách sa hromadí snehová pokrývka, ktorá miestami dosahuje výšku 5 cm. 

Cestári dôkladne monitorujú stav na cestách a sú v pohotovosti. Povrch vozoviek je na väčšine územia pokrytý vrstvou utlačeného, kašovitého alebo čerstvého snehu do 3 cm, miestami až do 5 cm.

Aktuálne najviac sneží na Považí a Kysuciach. Pre silné sneženie je tam obmedzená dohľadnosť na 100 m a silno sneží aj v okolí Martina. Pre husté sneženie sú horské priechody Donovaly a Šturec uzavreté pre dopravu nad 10 m.

Aktuálna situácia na cestách. Zdroj: zjazdnost.sk
Aktuálna situácia na cestách. Zdroj: zjazdnost.sk

Pozor si treba dať aj na silný vietor v okolí Hronského Beňadiku a Bytče a na cestách sa môže tvoriť námraza aj poľadovica. 

Sneženie bude predpoludním od severozápadu ustávať. Snežiť však bude počas dňa na krajnom východe a v Trenčianskom a v Žilinskom kraji, kde môže napadnúť ešte 3 až 5 cm čerstvého snehu.

Aktuálne polohu zrážok a sneženie môžete sledovať prostredníctvom nášho  iRadaru