Sobota bude mimoriadne teplá. Teploty pôjdu nad +25 °C

02.10.2020 o 18:47 - Veronika Salayová
  • Článok

Zajtra sa na chvíľu vráti leto. Sobota bude v priebehu dňa slnečná s teplotami nad +25 °C.

Sobota bude mimoriadne teplá. Teploty pôjdu nad +25 °C
Ilustračné. Foto: unsplash

Pred blížiacim sa studeným frontom bude do našej oblasti vrcholiť prílev teplého vzduchu, ktorý k nám bude prúdiť od juhu. Teploty na našom území môžu vystúpiť aj na +27 °C, a to najmä na juhozápade Slovenska. Možno povedať, že na jeden deň sa opäť vráti leto. 

Teploty v sobotu tak vystúpia aj o 11 °C nad priemerné teploty, takže možno hovoriť o veľmi výraznej teplotnej anomálii na začiatok októbra. 

Teplotné anomálie. Zdroj: iMeteo
Teplotné anomálie. Zdroj: iMeteo

U našich južných susedov bude ešte teplejšie. V Maďarsku môžu denné teploty v sobotu atakovať hodnotu +31 °C, takže je veľká šanca, že bude u nich prekonaný tepelný rekord +30,1 °C nameraný v roku 1985 v Moháči. 

Južnejšie smerom na Balkán bude počas soboty dokonca ešte teplejšie, pričom teploty môžu vyskočiť aj na +32 °C a vyššie.  

Vzduch, ktorý bude na naše územie prúdiť z juhu, bude teplý a vlhký. Ten potom vytvorí vhodné podmienky pre búrky, ktoré sa môžu tvoriť už v sobotu večer a v noci na nedeľu na čele postupujúceho frontu.

Počas noci zo soboty na nedeľu tak bude na našom území búrlivo. Slnečný deň tak zavŕšia búrky, a to hlavne na západnom Slovensku.

Ich aktuálnu polohu môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru

 

Najnovšie správy