Sobota prinesie pekné počasie s teplotami do +30 °C. V noci sa rozprší

05.09.2020 o 06:15 - Dominik Cenkner

V prvú septembrovú sobotu sa môžeme tešiť na príjemné počasie bez zrážok. Tie k nám dorazia až v noci na nedeľu. Poďme však poporiadku.

Situáciu u nás bude ovplyvňovať nevýrazné pole relatívne vyššieho tlaku vzduchu, ktoré sa bude nachádzať nad našou oblasťou. Zároveň od západu k nám bude postupovať studený front, pred ktorým od juhozápadu vyvrcholí prílev teplého vzduchu.

Vďaka tomu tak u nás bude prevládať malá, najmä popoludní miestami zväčšená oblačnosť. Z rána sa môžu vyskytnúť hmly alebo nízka oblačnosť. Na to, že už sme sa prehupli do septembrových dní a v meteorologickom ponímaní tu už máme jeseň, bude pomerne teplo.

Maximálne denné teploty sa vyšplhajú na +25 °C až do +30 °C, na severe Slovenska do +23 °C. Fúkať bude len slabý, prevažne južný vietor rýchlosťou 2 až 7 m/s.

Takéto počasie však dlho nevydrží. Už počas dnešného dňa sa k nášmu územiu bude blížiť front. Ten prinesie na naše územie oblačnosť a v noci zo soboty na nedeľu sa postupne na našom území rozprší.

Najvýraznejšie zrážky sa očakávajú v severozápadných a v severných okresoch Slovenska. O všetkom dôležitom vás samozrejme budeme počas dňa informovať.