Sobota slnečná, v nedeľu prídu búrky a v pondelok výdatne zaprší

- P.M.
Článok
Pred nami je v skutku pestré počasie. Sobota prinesie veľa slnka, no v nedeľu na studenom fronte prídu búrky. V pondelok zasa výdatne zaprší.
V skutku pestré obdobie je pred nami. Záver júna prinesie do našej oblasti veľmi pestré počasie.
V priebehu soboty bude do našej oblasti vrcholiť prílev teplého vzduchu od juhu. Počas dňa zavládne na oblohe prevažne polojasné počasie s teplotami, ktoré sa budú šplhať až k úrovni +30°C. V priebehu dňa hrozia zrážky len ojedinele a to výlučne na severe.

Nedeľa bude ešte spočiatku priaznivá, no postupne začne v priebehu popoludnia od severozápadu postupovať studený front, ktorý prinesie búrky. Tie budú najintenzívnejšie v oblasti severozápadného a západného Slovenska, kde budú prinášať prívalové zrážky, krúpy a silné nárazy vetra. V priebehu noci na pondelok sa studený front bude presúvať smerom na východ a búrky sa môžu vyskytnúť aj tu.

V pondelok sa nevyčasí. Cez Poľsko sa bude nad Pobaltie presúvať tlaková níž, ktorá vo výraznej miere ovplyvní aj počasie u nás. Na mnohých miestach bude pomerne intenzívne pršať a to najmä na severe územia, kde môže spadnúť až okolo 30 mm zrážok.