Stabilné počasie ešte vydrží. Mikuláš prinesie snehovú nádielku

Článok
Až do štvrtka nás čaká stabilné počasie bez zrážok. Zrážky dorazia na studenom fronte až v piatok na Mikuláša.
Tlaková výš, ktorá má svoj stred nad východnou Európou prináša do našej oblasti stabilný charakter počasia. Ten tu vydrží do piatka. V piatok na Mikuláša začne cez naše územie postupovať studený front a naše územie čaká ďalšia vlna sneženia a ochladenia.

V utorok a v stredu bude na našom území ešte naďalej prevládať prevažne jasná až polojasná obloha. Len prechodne a to najmä na severe sa môže oblačnosť prechodne zväčšiť, ale zrážky nehrozia. Maximálne denné teploty sa budú šplhať k +5°C. Nočné teploty budú klesať k -10°C.

Viac oblačnosti prinesie štvrtok. Na našom území by malo prevládať prevažne polojasné až polooblačné počasie, pričom na severe môže byť oblačnosti viac a tu už hrozia aj snehové prehánky alebo občasné sneženie. Aj teploty už pôjdu nadol a počas dňa sa na severe môže vyskytnúť slabý celodenný mráz.

Výrazná zmena v počasí príde v piatok na Mikuláša. Cez južnú Škandináviu sa smerom nad východnú Európu bude presúvať hlboká tlaková níž a po jej okraji k nám postúpi studený front. Blízkosť tlakovej níže zapríčiní to, že v piatok sa s Mikulášom budú na našom území doslova všetci čerti hnať.
Na mnohých miestach sa totiž roznesží a do sneženia sa pridá veľmi silný severozápadný nárazový vietor, ktorý pri snežení bude vytvárať snehové jazyky a záveje.

V piatok ešte spočiatku sa na západnom Slovensku môžu vyskytnúť aj zrážky kvapalné alebo zmiešané, ale počas víkendu už budú snehové zrážky padať na celom našom území.
img