Stále počítajte so zrážkami a s postupným ochladzovaním

- P.M.
Článok
Za studeným frontom, ktorý v pondelok prešiel cez naše územie sa počasie výrazne nezlepší. V nasledujúcich dňoch bude stále oblačno a so zrážkami.
V priebehu včerajšieho dňa postupoval cez naše územie frontálny systém, ktorý priniesol búrky predovšetkým na severné a východné Slovensko. Na západe sa vyskytol len slabší dážď. Frontálny systém však ovplyvní počasie v nasledujúcich hodinách na celom území. Za ním k nám totiž prenikne chladnejší vzduch.

V priebehu dnešného dňa sa vyskytnú zrážky ešte najmä na východnom Slovensku. Na západe by už malo prevládať oblačné počasie bez zrážok. Maximálne denné teploty by sa mali vyšplhať najviac do +25°C, na juhovýchode ešte do +30°C.

V priebehu noci na stredu sa od severozápadu opäť zamračí a najmä na severozápade treba počítať s dažďom alebo so slabými búrkami. V priebehu dňa počítame so zrážkami najmä na strednom Slovensku.

Noc na štvrtok sa opäť bude niesť v oblačnom duchu. Od západu bude postupovať ďalší frontálny systém, ktorý prinesie búrky a dážď. Po prechodne tohto frontu by sa na celom našom území malo začať citeľnejšie ochladzovať.