Štastný koniec: Matka našla dieťa, ktoré jej vzalo cunami pred rokmi

30.09.2020 o 13:00 - Srí Lanka - Veronika Salayová
  • Článok

V roku 2004 vyčíňalo na Srí Lanke smrtiace cunami, ktoré vtedy zabilo 38-tisíc ľudí. Pri tejto prírodnej katastrofe sa stratilo aj dieťa, ktoré matka v týchto dňoch po dlhých 16 rokoch vypátrala. Príbehy so šťastným koncom existujú...

Štastný koniec: Matka našla dieťa, ktoré jej vzalo cunami pred rokmi
Ilustračné. Foto: unsplash

Chlapca, ktorý sa ako päťročný stratil, keď v roku 2004 zasiahla Srí Lanku smrtiaca cunami, vypátrala jeho matka po dlhých rokoch hľadania vo východnej časti krajiny, informuje TASR.

Znovunájdený chlapec Akram Rizchán mal v čase katastrofy päť rokov. Cunami zasiahlo jeho dedinu Káraitívu 26. decembra 2004. Matka bola vtedy v práci a po vyčíňaní cunami ho už nenašla. Neprestávala dúfať a hľadala ho. 

Podľa TASR chlapca najprv hospitalizovali v oblasti, ale potom si ho adoptovala jedna rodina, vysvetlila chlapcova matka Abusaly Siddiová.

„Pátrala som po synovi niekoľko rokov, ale nedarilo sa mi ho nájsť. Požiadala som o pomoc prezidenta a apelovala som aj na políciu,“ uviedla matka novinárom. Po dlhých rokoch dostala informáciu, že jej syna si adoptovali, a tak sa s rodinou skontaktovala.

Po vykonaní testu DNA sa matka znovu po 16 rokoch stretla so svojím, teraz už dospelým synom. 

Cunami okrem obetí na Srí Lanke v roku 2004 spôsobila aj obrovské škody v pobrežných dedinách vo východných, južných a západných provinciách krajiny, ktorá sa rozkladá na ostrove Cejlón v Indickom oceáne.

Najnovšie správy