Štedrý deň bude slnečný. Počas Vianoc sa ochladí

Článok
Dlhoočakávané sviatky v roku sú pred nami. Počasie na Vianoce ukáže dve tváre. Na Štedrý deň vykukne slnko, ale Štefan prinesie mrazy.
Blížiace sa Vianočné sviatky začnú s pekným a slnečným počasím, ktoré od pravej zimnej atmosféry bude mať veľmi ďaleko. Praskajúce drevo v kozube a poletujúce vločky si môžete vychutnať na 2.sviatok vianočný.

Štedrý deň
Na Štedrý deň bude Perinbaba skôr lakomá a štedrá nebude ani na horách. Na celom našom území totiž zavládne slnečné počasie s teplotami, ktoré sa počas dňa dostanú na +4 až +9°C.

1.sviatok vianočný
Ak sa vyberiete na polnočnú svätú omšu, tak so sebou nemusíte brať dáždniky. Oblačnosť síce pribudne, ale zrážky sa vyskytnú až v priebehu rána. Teploty sa v noci na štvrtok dostanú na +5 až 0°C a mrznúť by tak malo len veľmi výnimočne v najchladnejších lokalitách Slovenska.
V priebehu dňa zavládne oblačný deň s prehánkami alebo s občasným dažďom a to najmä na severe územia.

2.sviatok vianočný
Štefan k nám prinesie zimu. Od severu začne do našej oblasti prúdiť studený vzduch. Teploty sa v noci dostanú na -5 až +1°C a počas dňa by sa mali teploty pohybovať v intervale -3 až +4°C. Na severe nás tak už čaká aj celodenný mráz a tu sa pridá občasné sneženie alebo snehové prehánky. Na zvyšku územia zrážky hrozia len ojedinele. Aj tu však už budú výlučne v podobe snehu.