Streda bola nadpriemerne teplá. Babie leto sa ešte vráti

Článok
Štvrtok prinesie na naše územie oblačné počasie a množstvo zrážok. V piatok sa však vráti slnečné počasie s vysokými teplotami.
Naozaj len chĺpok chýbal k tomu, aby sa v priebehu stredy dostala teplota na rovných +25°C. Najvyššia teplota bola v stredu nameraná v Dudniciach a to +24,9°C. Druhým najteplejším miestom bolo Hurbanovo s +24,8°C. Treticu najteplejších miest uzatvára Bratislava, kde v stredu namerali +24,6°C.

Výnimočné teplé počasie prevláda aktuálne v našich zemepisných šírkach. Do našej oblasti totiž vrcholil prílev teplého vzduchu od juhu, ktorý sa postaral o takéto vysoké teploty. Teplo bolo na celom západnom a východnom Slovensku. Tu sa teplota dostala až nad úroveň +20°C. Na strednom Slovensku bolo o čosi chladnejšie a to v dôsledku zväčšenej oblačnosti.

Na túto ročnú dobu nezvyčajne teplé počasie bolo aj v okolitých štátoch. V Maďarsku namerali +26,7°C, v Rakúsku +25,3°C a v Slovinsku +24,4°C. Teplé a slnečné počasie však bude v priebehu štvrtka prerušené.

Cez naše územie sa totiž bude presúvať rozpadajúci sa frontálny systém. Ten prinesie predovšetkým nad severné regióny Slovenska občasný dážď alebo prehánky. Inde hrozia zrážky len ojedinele, avšak na celom území bude oblačná až zamračená obloha s teplotami prevažne do +20°C.

Počasie sa však rýchlo zmení k lepšiemu a už v piatok bude prevládať prevažne slnečné počasie s teplotami do +24°C. Nadpriemerné teplý a slnečný bude aj víkend.
img