Streda bude daždivá. Štvrtok už slnečný

Článok
Po upršanom utorku a strede nás čaká prevažne slnečný štvrtok. Počasie však pekné nezostane dlho a už počas piatka začne oblačnosť pribúdať.
V priebehu utorka postupoval cez naše územie frontálny systém. Ten priniesol zrážky na takmer celé územie s výnimkou Podunajskej nížiny a vybraných okresov južného Slovenska. Najviac zrážok spadlo v severných oblastiach stredného Slovenska, kde napršalo v nížinách od 5 a na horách až do 15 mm.

V priebehu stredy nás však už čakajú plošnejšie zrážky, ktoré prinesie frontálne rozhranie. Opäť však výpočty numerických modelov predpovedajú, že najviac zrážok spadne v severných regiónoch Slovenska. Streda by tak mala byť na mnohých miestach upršaná a chladná s teplotou len od +15 do +21°C, na severe od +12 do +16°C.

Už v stredu popoludní však zrážky začnú od západu ustávať a zároveň sa začne aj zmenšovať oblačnosť. Bude to súvisieť s nasúvajúcim sa výbežkom vyššieho tlaku zo Škandinávie, ktorý bude mať dominantný vplyv na počasie u nás v závere pracovného týždňa. V priebehu štvrtka preto už dáždniky nebudete potrebovať, nakoľko na celom území zavládne slnečné počasie.
img