Streda prinesie na Slovensko sneženie. Miestami napadne cez 10 cm snehu

10.02.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Ak ste dúfali v zmenu počasia, tak tento článok vás sklame. Ani streda totižto zmenu neprinesie. Prinesie však sneženie, ktoré môže byť miestami aj výdatné. Poďme však po poriadku.

Streda prinesie na Slovensko sneženie. Miestami napadne cez 10 cm snehu
Ilustračné foto, zdroj: gannett-cdn.com

Počasie u nás už niekoľko dní ovplyvňuje zvlnené frontálne rozhranie, ktoré je spojené s ďalšou tlakovou nížou. Jej stred sa dnes presunie z Francúzska nad severný Jadran.

Počas dnešného dňa preto treba počítať s oblačným až zamračeným počasím. Spočiatku môže byť v niektorých lokalitách oblačnosti menej. Vyskytnúť sa môžu aj hmly.

Postupne sa nad našim územím rozšíri sneženie, resp. dážď zo snehom. Najskôr začne snežiť okolo poludnia na severe v Banskobystrickom kraji, neskôr sa pridajú aj ďalšie oblasti, zvlášť celé severné a severozápadné Slovensko, kde by malo začať snežiť výdatnejšie.

Na juhu a Zemplíne to môže byť len dážď. Nie je preto vylúčená ani tvorba poľadovice.

Takéto podmienky nebudú priať vodičom na cestách. Majte to preto na pamäti a jazdite opatrne.

Očakávané množstvo snehu, ktoré napadne počas dnešného dňa, zdroj: meteologix.com
Očakávané množstvo snehu, ktoré napadne počas dnešného dňa, zdroj: meteologix.com

Ani teploty sa oproti včerajšku výraznejšie meniť nebudú. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od -1 °C do +4 °C.

Do toho všetkého bude fúkať len slabý až mierny, prevažne východný vietor. Jeho rýchlosť bude v nárazoch dosahovať do 6 m/s.

Predpovedať počasie v týchto dňoch je nesmierne náročné. Očakáva sa však, že už od zajtra začne do našej oblasti prenikať studený, pôvodom arktický vzduch. Výrazne sa preto ochladí, pričom teploty nevystúpia nad 0 °C.

Najnovšie správy