Stredajší front prinesie snehové zrážky. Noci budú mrazivé

Článok
V priebehu stredy postúpi cez naše územie studený front. Za ním začne do našej oblasti prúdiť chladnejší vzduch. Nasledujúce noci tak budú mrazivé.
Nad Balkánom sa nachádza tlaková níž okolo ktorej postúpi do našej oblasti studený front. Ten prinesie snehové zrážky, ale predovšetkým ochladenie. To však nebude mať dlhú trvácnosť a pocítime ho predovšetkým na nočných teplotách, ktoré budú klesať na väčšine územia pod bod mrazu.

V priebehu dnešného dňa sa tak pripravte na prevažne oblačné až zamračené počasie, pričom najmä v severnej a vo východnej polovici územia sa budú vyskytovať snehové prehánky alebo občasné sneženie. V najnižších polohách sa môžu vyskytovať aj zrážky zmiešané, prípadne kvapalné. Sneh sa však moc neudrží, nakoľko denné teploty budú stúpať na +3 až +9°C. Na severe bude -2 a +3°C.

Postupne sa v priebehu popoludnia začne od severozápadu oblačnosť zmenšovať. Už vo štvrtok by sa zrážky mali vyskytovať len ojedinele a to predovšetkým na severe.
Ranné teploty sa budú pohybovať len od -1 do -6°C. Ešte chladnejšie bude na severe územia, no naopak na západe bude aj teplejšie.

V nasledujúcich dňoch by sa mala začať presadzovať tlaková výš. Tá postupne nastolí prevažne stabilné jasné až polojasné počasie.
img