Studený front dorazí dnes večer. Prinesie silný vietor a hrozia búrky

23.05.2020 o 00:01 - Peter Minárik
  • Článok

Počas dnešného večera nás čaká búrlivé počasie. Studený front, ktorý začne cez naše územie postupovať vo večerných hodinách prinesie vietor a zrejme aj búrky.

Studený front dorazí dnes večer. Prinesie silný vietor a hrozia búrky

Na západe a severozápade začalo pršať, čo súvisí s nasúvajúcim sa zrážkovým polom teplého frontu. Ten ovplyvní počasie predovšetkým na západe a severozápade kde sa očakávajú najvýraznejšie zrážky.

Zrážky v tejto časti nášho územia by mali slabnúť počas dnešného popoludnia a v priebehu večera sa začne nad naše územie nasúvať ďalšie zrážkové pole, ktoré bude tentoraz súvisieť so studeným frontom. 

Na čele tohto studeného frontu sa očakáva silnejší nárazový vietor, ktorý môže priniesť nárazy vetra o sile ojedinele až cez 25 m/s. Takýto silný vietor sa očakáva predovšetkým na krajnom juhozápade. 

Na čele studeného frontu sa okrem zosilnenia vetra očakáva aj možný výskyt búrok. Tie sa určite vyskytnú v susednom Česku a v Rakúsku a môžu sa aj u nás.

So silným vetrom a s možnými búrkami počítajú aj maďarskí meteorológovia, kde by studený front mal zavítať v nočných hodinách.

Najnovšie správy