Štvrtok prinesie na Slovensko búrky, ktoré môžu byť aj výraznejšie

20.04.2021 o 20:06 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie na našom území je opäť veľmi premenlivé. Prináša početné prehánky, ktoré sa nám nevyhnú ani nasledujúce dni. Ba naopak, počasie sa ešte zhorší a môže za to blížiaci sa studený front.

Štvrtok prinesie na Slovensko búrky, ktoré môžu byť aj výraznejšie

Aprílové počasie na Slovensku je tento rok v skutku premenlivé. Počasie ovplyvňujú početné prehánky a búrky. Búrky sa vyskytli v utorok a budú sa aj počas stredy. Vo štvrtok však prechod studeného frontu prinesie na naše územie výraznejšiu búrkovú činnosť a búrky by mohli byť na našom území aj výraznejšie.

Streda bude ešte premenlivá

Pred búrlivým štvrtkom tu ešte máme stredu, ktorá sa bude niesť v podobnom charaktere počasia, v akom sa niesol utorok.

Od východu bude počasie ovplyvňovať tlaková níž, nachádzajúca sa vo vyšších vrstvách atmosféry. Tá bude v našej oblasti zabezpečovať opäť teplejší a vlhší vzduch, v ktorom sa podobne ako v utorok budú vytvárať početné prehánky a ojedinele aj búrky.

Prehánková činnosť bude v stredu postupovať od severozápadu smerom k juhovýchodu, zatiaľ čo počas utorka postupovala od severovýchodu smerom k juhozápadu. Opäť sa tak budú vytvárať početné prehánky a búrky.

Vo štvrtok čakajte výraznejšie búrky

Početnejšia búrková činnosť sa na našom území očakáva vo štvrtok, kedy od severozápadu začne postupovať studený front.

Ten prinesie dážď a predovšetkým na jeho čele sa budú vyskytovať výraznejšie búrky a to vďaka tomu, že studený front bude oddeľovať teplotne výrazné vzduchové hmoty. Za týmto studeným frontom totiž začne do našej oblasti prenikať studený vzduch.

Prvé prehánky a búrky sa podľa aktuálnych výstupov očakávajú už vo štvrtok predpoludním v oblasti severozápadného a severného Slovenska.

Postupne sa búrky rozšíria cez stredné Slovensko smerom na východ a pridajú sa nebezpečnejšie sprievodné javy. Búrky by mali byť sprevádzané zosilnením vetra a výraznejšími zrážkami. 

Najnovšie správy