Štvrtok prinesie premenlivé a veterné počasie. Naďalej bude chladno

06.05.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Nočné búrky pomaly, ale isto, dozneli a my sme sa zobudili do štvrtkového rána. Oproti včerajšku nás čaká podstatne pokojnejšie počasie, ale naďalej bude chladno.

Štvrtok prinesie premenlivé a veterné počasie. Naďalej bude chladno
Ilustračné foto, zdroj: latimes.com

Cez naše územie smerom na východ rýchlo postúpi studený front. Za ním sa k nám v chladnom vzduchu od juhu prechodne rozšíri okraj tlakovej výše. Presne tieto faktory ovplyvnia počasie počas dnešného dňa.

Štvrtok prinesie premenlivú, zrána lokálne aj zmenšenú oblačnosť. Ojedinele treba počítať aj s prehánkami, najmä v horských oblastiach.

Vo vyšších polohách môže snežiť. Letné oblečenie ešte stále nevyťahujte, teda ak nie ste otužilci.

Naďalej totiž bude na toto obdobie chladno. Na juhozápade dokonca miestami, podľa modelov, aj o 9 °C chladnejšie než je dlhodobý priemer.

 Rozdiel očakávanej teploty od dlhodobého priemeru (°C). Štvrtok 06.05. o 14:00 h, zdroj: imeteo.sk
Rozdiel očakávanej teploty od dlhodobého priemeru (°C). Štvrtok 06.05. o 14:00 h, zdroj: imeteo.sk

Kedy sa dočkáme teplejšieho počasia?

Skôr než si zodpovieme túto otázku, pripomeňme si dnešné maximálne teploty. Tie sa budú pohybovať v rozmedzí od +12 °C do +17 °C.

Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami bude chladnejšie. A to okolo +10 °C.

Fúkať bude spočiatku slabý vietor. Neskôr juhozápadný rýchlosťou 3 až 9 m/s, v nárazoch ojedinele okolo 14 m/s, čo je približne 50 km/h.

Počasie sa u nás zlepší až s príchodom nového pracovného týždňa. Bude prevažne jasno a teploty sa budú šplhať až k +28 °C. Tieto dni si budeme musieť užiť, pretože spomínané oteplenie nebude mať dlhodobejší charakter.

Najnovšie správy