Takto to vyzerá v Liptovských Sliačoch deň po bleskovej povodni

27.06.2020 o 20:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Včerajšia búrka, ktorá sa večer prehnala Liptovom bola sprevádzaná intenzívnymi zrážkami. Tie za krátky čas spôsobili bleskové povodne. Situácia sa upokojila až v skorých ranných hodinách.

Takto to vyzerá v Liptovských Sliačoch deň po bleskovej povodni
Blesková povodeň spôsobila v obci veľké škody, Foto: DHZ Lisková

Búrky mali včera v spomínanej oblasti ideálne podmienky. Dostatok teplého a vlhkého vzduchu v kombinácii s dostatočným strihom vetra priniesli na Liptov prívalové zrážky.

Obec Liptovské Sliače sa vo večerných hodinách, okolo 22. hodiny, ocitla vo veľkej časti pod vodou. Tá brala všetko, čo jej stálo v ceste - ploty, autá i cestu samotnú.

Údaje zo zrážkomerných ukázali, že v okolí spadlo vyše 90 mm zrážok. Miestny potok za krátky čas dosiahol 2. SPA. Obyvatelia si mohli aspoň kúsok vydýchnuť v skorých ranných hodinách. Lokálna televízia z Ružomberka prostredníctvom sociálnych sietí priniesla video, ako to v spomínanej obci vyzeralo počas dnešného dňa.

V obci počas noci i dnešného dňa zasahovali desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov. Tí pomáhali odčerpávať vodu zo zatopených domov či s inými potrebnými vecami.

Búrky sa na Slovensku vyskytujú aj dnes. Ich aktuálnu polohu môžete sledovať TU.

Najnovšie správy