Teplo, dážď, ochladenie aj vietor: Cez víkend nás čaká vrtošivé počasie

30.09.2020 o 18:45 - Veronika Salayová
  • Článok

Nasledujúci víkend bude zaujímavý hlavne vrtkavým počasím. Oteplí sa, stihne sa aj ochladiť a chýbať nebude ani silný vietor, dážď či búrky. 

Teplo, dážď, ochladenie aj vietor: Cez víkend nás čaká vrtošivé počasie
Foto: BBC

Tlaková níž, ktorá už začala ovplyvňovať počasie v Európe, bude mať výrazný vplyv aj na charakter počasia na Slovensku. Víkend na našom území bude nestály, čo sa počasia týka.

Počas soboty a nedele sa treba pripraviť na oteplenie aj ochladenie, dážď, búrky a aj silnejší vietor.

Do našej oblasti bude prúdiť veľmi teplý vzduch, vďaka ktorému sa denné teploty počas sobotu dostanú na nadpriemerné hodnoty. Sobota tak bude vzhľadom na začiatok októbra teplá, pričom teploty sa môžu na západnom Slovensku vyšplhať až na +26 °C. U našich južných susedov dokonca teploty vystúpia až na +29 °C.

Sobota však bude aj veterná. Rýchlosť vetra môže v nárazoch dosahovať 60 km/h. Na horách dokonca hrozí silný vietor, ktorý môže dosiahnuť aj silu víchrice.

Nadpriemerne teplú sobotu vystrieda studenšia nedeľa. V noci zo soboty na nedeľu by mal od cez naše územie od západu postupovať studený front, ktorý prinesie na územie Slovenska ochladenie.

V noci a v nedeľu ráno bude daždivo a objaviť sa môžu aj búrky. Cez deň sa bude oblačnosť zmenšovať a od západu budú zrážky ustávať. Teploty sa v nedeľu vyšplhajú na hodnoty do +21 °C. 

Studený front bude počasie ovplyvňovať aj začiatkom budúceho týždňa, kedy sa očakáva sychravé jesenné počasie.  

Najnovšie správy