Teploty budú opäť dosahovať tridsiatky. Prídu však aj búrky

Článok
Letné teploty sa k nám opäť vracajú a tentokrát by tu mali zostať pomerne dlho. Negatívnou správou pre niektorých však môže byť, že nás čakajú búrky.

Pred nami je séria teplých dní, ktorá by tu mala zostať pomerne dlho. Očakáva sa, že minimálne do konca júla budú maximálne teploty dosahovať hranicu +30°C. Samozrejme tridsiatky nás nečakajú všade. Najčastejšie s nimi počítajte na juhu a západe Slovenska. Na väčšine územia by sa však teploty mali pohybovať nad hranicou +25°C.

Síce nás čaká pomerne teplé počasie, tak o slnečnom počasí príliš hovoriť nemôžeme. Najmä počas popoludnia nám totiž budú hroziť búrky.

Teplý vzduch k nám prúdi od juhu

Teploty už vo štvrtok môžu na juhu dosiahnuť hranicu +30°C a to vďaka prílevu teplého vzduchu, ktorý k nám prúdi po zadnej strane tlakovej níže so stredom nad východnou Ukrajinou.

Teplé počasie bude pokračovať aj počas víkendu, kedy sa najvyššie maximálne teploty dostanú na hodnotu okolo +32°C. Takýto charakter počasia by mal zotrvávať a žiadne výraznejšie teplotné výkyvy by nám do konca mesiaca nemali hroziť. Bude tak teplo, ale nie príliš horúco.

Chladiť budú búrky

Počasie už v piatok môžu pokaziť prvé búrky z tepla. O niečo výraznejšie búrky by na naše územie mali doraziť počas víkendu. Nad našou oblasťou sa totiž bude rozpadať frontálne rozhranie, ktoré zabezpečí potrebnú vlhkosť, no a teplý a vlhký vzduch je ideálny predpoklad pre tvorbu búrok. Búrky by sa mali vyskytovať aj počas väčšiny budúceho týždňa a najvýraznejšia búrková aktivita by sa mala vyskytovať počas popoludňajších hodín.

Pred nami je tak opäť konečne teplé počasie. Pozitívom pre poľnohospodárov je, že nebude treba príliš polievať. Vlahu by totiž mali prinášať búrky. Búrky však nie sú ideálne pre tých, ktorí plánujú aktivity v exteriéri. V nasledujúcich dňoch treba pozorne sledovať radarové dáta, aby Vás búrka nečakane nezasiahla.

img