Teploty dnes miestami vystúpia nad +20 °C. Na severe a východe sa vyskytne dážď

30.03.2021 o 06:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Pred nami je predposledný marcový deň, ktorý prinesie typické jarné počasie. Teploty sa budú v niektorých lokalitách šplhať poriadne vysoko, miestami však treba počítať s dažďom.

Teploty dnes miestami vystúpia nad +20 °C. Na severe a východe sa vyskytne dážď
Ilustračné foto, zdroj: reporternewspapers.net

Počasie u nás bude dnes ovplyvňovať stred tlakovej výše nad alpskou oblasťou. Zároveň bude cez Poľsko a Ukrajinu ďalej na juhovýchod postupovať teplý front, ktorý sa taktiež podpíše pod počasie v našej oblasti.

Utorok preto bude oblačný až zamračený, na západe miestami aj so zmenšenou oblačnosťou. Najmä na severe a východe treba počítať s dažďom, ktorý sa inde vyskytne len ojedinele.

Počas dňa budú zrážky od západu ustávať. Práve na západe preto bude najteplejšie.

Na hrebeňoch Tatier bude snežiť. Ak sa preto vyberiete v týchto dňoch na túru do hôr nezabúdajte, že tam ešte vládne zima. Dajte si preto pozor na možné lavínové nebezpečenstvo.

Teploty a výhľad na ďalšie dni

Maximálna denná teplota sa dnes bude pohybovať v rozmedzí od +7 °C do +14 °C. Na západe a ojedinele aj v Banskobystrickom kraji však bude ešte teplejšie.

Ortuť teplomera sa tam vyšplhá na hodnoty od +14 °C až do +21 °C. Pôjde teda o pekné jarné teploty.

Fúkať bude len slabý vietor. Miestami sa očakáva aj bezvetrie.

Aj v ďalších dňoch nás čaká podobný ráz počasia. Bude ešte o stupeň či dva teplejšie. Počítať však bude treba s občasným dažďom a vylúčené nie sú ani búrky. Viac sa dozviete v tomto článku.

Najnovšie správy