Teploty ešte dosiahnu +35°C. Vlnu horúčav ukončia búrky

Článok
Prílev teplého vzduchu sa v nadchádzajúcich dňoch bude stupňovať. Vlnu horúčav ukončia pomerne výrazné búrky.

Pred nami sú mimoriadne horúce dni. Opäť nás čakajú tropické hodiny, pri ktorých teploty počas dňa vystúpia nad hranicu +30°C a v priebehu noci nemusia poklesnúť pod hranicu +20°C. V strede týždňa však nad naše územie dorazia búrky a za nimi sa začne výraznejšie ochladzovať. Prvý júlový víkend by mal byť studený.

Teploty sa ešte dostanú k +35°C

Aktuálne počasie na našom území ovplyvňuje pomerne rozsiahla tlaková výš, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou. Po zadnej strane tejto tlakovej výše prúdi do našej oblasti od juhu teplý vzduch, ktorého prílev vyvrcholí v stredu pred blížiacim sa studeným frontom. 

 

Utorok by na naše územie mal priniesť premenlivé počasie s vysokými teplotami až do +34°C. Ešte teplejšie by malo byť v priebehu stredy, kedy by sa maximálna teplota na našom území mala pohybovať v rozmedzí +29 až +35°C.

Už zajtra dorazia výraznejšie búrky

Naše územie čaká ďalšia vlna búrok, ktoré budú zo dňa na deň intenzívnejšie. V utorok by sa mali vyskytovať len ojedinele a to najmä v severných regiónoch Slovenska. 

Výraznejšie búrky sa očakávajú počas stredy. Vyskytovať by sa mali najmä v centrálnej časti Slovenska a búrky by mali byť naviazané na horské oblasti.

 

Najvýraznejšie búrky nás čakajú vo štvrtok a to v dôsledku postupu samotného studeného frontu. Búrky sa už budú vyskytovať od skorých ranných hodín. Najmenej intenzívne by mali byť v oblasti západného Slovenska, kde by front mal doraziť v ranných hodinách a vzduch sa tak nestihne prehriať a výraznejšie labilizovať.

 

Búrky budú postupovať smerom k východu a začnú naberať na intenzite. Sprevádzané by mali byť prudkými prívalovými zrážkami, silnejšími nárazmi vetra a vylúčené nie je ani krupobitie. 

Postupne sa citeľne ochladí

Za studeným frontom sa naša oblasť postupne dostane do chladnejšieho severozápadného prúdenia. Teploty budú každým dňom klesať.

 

Najnižšie teploty sa očakávajú v nedeľu, kedy by maximálna denná teplota mala vystúpiť len na +18 až +25°C. V porovnaní s dlhodobým priemerom nás tak čakajú podpriemerné teploty. 

img