Teploty pôjdu až k extrémnym +35°C a ,,plejáda,, búrok bude pokračovať

Článok
Po horúcom víkende prišiel horúci štart nového pracovného týždňa. Predpovede ochladenie nenaznačujú, ba naopak. Bude ešte teplejšie !!!

Teploty uplynulé dni na viacerých miestach prekračujú hranicu +30°C. Zatiaľ najteplejší z tejto šnúry horúcich dní bol pondelok. Teplota sa na Sliači dostala až na rovných +32°C. V Hurbanove bolo o niečo chladnejšie a to +31,8°C. V nasledujúcich dňoch sa vysokých teplôt nezbavíme a dokonca horúčavy budú ešte gradovať.

 

Počasie v našej oblasti je totiž pod vplyvom nevýraznej oblasti nižšieho tlaku. V rámci nej prúdi nad naše územie teplý a vlhší vzduch, ktorého dôsledkom sú popoludňajšie búrky. Tie sa budú vyskytovať nasledujúce dni na viacerých miestach, no pozor si na ne si však treba dať najmä v horských oblastiach.

 

Popoludní tak budú robiť starosti búrky, avšak pred nimi bude ortuť teplomera stúpať k veľmi nepríjemným hodnotám, pričom každým dňom budú teploty narastať. V piatok sa maximálne teploty očakávajú na úrovni +27 až +33°C. Víkend sa črtá byť veľmi horúci. Ortuť teplomera sa v nedeľu môže v najteplejších lokalitách Slovenska vyšplhať až k tropickým +36°C.

 

 

Príjemne sa ochladí v pondelok, kedy teploty podlezú pod +30°C.

TIP: Kúpte si mobil počítač a ďalšie vybavenie z bohatej ponuky na TPD.sk teraz so zľavou.

img