Teploty pôjdu nahor. Prehupnú sa cez +30 °C

25.05.2018 o 15:13 - P.M.
Článok

Nasledujúci týždeň sa na naše územie vrátia tropické horúčavy a to znamená, že teploty pôjdu aj cez +30 °C. Búrok sa však rozhodne nezbavíme.

Teploty pôjdu nahor. Prehupnú sa cez +30 °C

Naše územie zostáva pod vplyvom výškovej oblasti nižšieho tlaku a tak to bude aj nasledujúce dni. Zmena však bude v tom, že sa do našej oblasti začne pumpovať čoraz teplejší vzduch a to po okraji tlakovej výše, ktorá sa bude rozkladať nad východnou Európou a zasahovať bude až nad Stredozemné more. 

Po okraji tejto tlakovej výše začne do našej oblasti prúdiť od juhovýchodu veľmi teplý vzduch, ktorý bude každým dňom dvíhať teplotu aj na našom území. Teploty sa v najteplejších oblastiach Slovenska môžu vyšplhať aj nad +30 °C, no v západnej časti strednej Európy bude ešte teplejšie. Tu sa teploty môžu vyšplhať až k +35 °C.

Napriek tomu, že bude teplo, tak sa nám stále nebudú vyhýbať búrky. Vzduch, ktorý k nám bude prúdiť bude totiž vlhký a s rastúcimi teplotami budú aj intenzívnejšie búrky.

Veľmi teplé počasie nás tak skoro neopustí a teplotne nadpriemerný začne aj jún. Ak si chcete pozrieť vyhliadku počasia na jún, kliknite TU.