Teploty pôjdu opäť nahor, aj cez +30 °C

16.06.2018 o 22:32 - Ľ.F.
Článok

Po prechodnom ochladení mieri do našej oblasti opäť tropický vzduch. Teploty pôjdu nahor a budú dosahovať tropické hodnoty, cez +30 °C.

Teploty pôjdu opäť nahor, aj cez +30 °C

Počasie na našom území začala počas týchto dní ovplyvňovať tlaková výš so stredom nad západnou Európou. Po jej okraji k nám od severu začal prenikať chladnejší vzduch, ktorý sme pocítili na nižších denných teplotách. Zároveň je vzduch aj suchší a podmienky pre tvorbu búrok nie sú vhodné. 

Počas najbližších dní bude situácia podobná, bude sa však postupne otepľovať. Vplyv tlakovej výše bude silnieť a v stabilnom tlakovom poli sa bude vzduch postupne ohrievať. Teploty pôjdu každým dňom nahor, pričom už v strede týždňa sa dostaneme približne k rovnakým teplotám, aké u nás panovali začiatkom tohto týždňa. 

Teploty by mali dennodenne dosahovať od +25 do +30, v pondelok by malo byť ešte teplejšie. Horúčavy vyvrcholia vo štvrtok, kedy teploty môžu na juhovýchode a juhozápade Slovenska vystúpiť až na +32 °C. 

Ochladenie sa očakáva vo štvrtok, kedy k nám od severozápadu dorazí výrazný studený front. Ten by mal priniesť aj intenzívnejšie búrky, o ktorých budeme informovať v priebehu týždňa.