Teploty pôjdu výrazne nahor až k +30°C. Neskôr sa pridajú búrky

- P.M.
Článok
Na začiatku pracovného týždňa bude do našej oblasti prúdiť od juhozápadu teplý vzduch, no v priebehu utorka začne počasie ovplyvňovať studený front.

Tento týždeň bude nielen na našom území, ale vo väčšine Európy veľmi pestrý. Ortuť teplomera pôjde výrazne nahor, nakoľko do našej oblasti bude prúdiť teplý vzduch od juhu. Teploty sa priblížia až k magickej hranici +30°C.

 

Pondelok a utorok slnečný a teplý

Štart nového týždňa bude na našom území prevažne slnečný, ale teploty nebudú ešte príliš vysoké. Maximálne teploty by mali stúpať na +17 až +24°C. Omnoho teplejší bude utorok, kedy do našej oblasti pred postupujúcim studeným frontom vyvrcholí prílev teplého vzduchu a ortuť teplomera sa dostane na +23 až +29°C. K magickej tridsiatke sa teploty dostanú na juhu územia.

Po tieto dni bude na našom území panovať krásne, slnečné počasie.

 

V utorok popoludní dorazia búrky

Počas popoludnia a večera začne počasie od severozápadu ovplyvňovať studený front. Ten prinesie prvé búrky už popoludní do severozápadných okresov Slovenska. Postupne by sa mali búrky formovať a postupovať smerom k východu. V utorok sa búrky vyskytnú predovšetkým v západnej polovici územia, avšak v noci sa môžu dostať aj na východ.

 

V stredu sa búrky vrátia a mali by byť aktívne už od rána. Búrky tentokrát hrozia najmä na strednom a východnom Slovensku. Na západe by už malo vládnuť relatívne pokojné počasie

ANIMÁCIA: Predpoveď NPI (hodnoty nad 1 značia predpokladaný výskyt búrok)

 

V ďalších dňoch výdatný dážď

Predpoveď od stredy až do konca týždňa nie je príliš priaznivá. Nad severným Jadranom by sa mala prehĺbiť tlaková níž, ktorá vo výraznej miere ovplyvní aj počasie u nás. Druhá polovica týždňa by tak mala byť upršaná a naďalej sa budú vyskytovať aj búrky. Aktuálne výstupy numerických modelov očakávajú, že do konca týždňa môže na našom území spadnúť aj viac ako 100 litrov zrážok na jeden štvorcový meter pôdy.

Aktuálnu predpoveď nájdete TU a o priebežnom vývoji Vás budeme informovať.

TIP: Majte prehľad ako je za Vašimi oknami. Zakúpte si METEOstanicu. VIAC tu.