Teploty sa cez víkend vyšplhajú veľmi vysoko. Bude až do +35 °C

07.08.2020 o 12:02 - Ľubomír Franko
  • Článok

Záver pracovného týždňa odštartoval teplým a slnečným počasím. Cez víkend nás čakajú tropické horúčavy s teplotami až do +35 °C. Mierne ochladenie nás čaká začiatkom týždňa.

Teploty sa cez víkend vyšplhajú veľmi vysoko. Bude až do +35 °C

Počasie v závere pracovného týždňa ovplyvňuje tlaková výš so stredom nad Pobaltím. Po jej prednej strane prúdi nad Slovensko od východu teplý a suchší vzduch.

Prúdenie v hladine 850 hPa (cca 1500 metrov) v sobotu
Prúdenie v hladine 850 hPa (cca 1500 metrov) v sobotu

Podobnú situáciu očakávame aj cez víkend, pričom pri slnečnom počasí sa bude vzduch prehrievať čoraz viac. Teploty dosiahnu už dnes, v piatok, od +26 do +34 °C. 

Veľmi teplo bude aj počas celého víkendu. Teploty sa počas soboty vyšplhajú počas dňa na +28 až +35 °C. V nedeľu sa poloha tlakovej výše už zmení.

Očakávané maximálne denné teploty v sobotu
Očakávané maximálne denné teploty v sobotu

Prúdenie sa v závere víkendu zmení z východného na severovýchodné a prenikať k nám začne o niečo chladnejší vzduch. V nedeľu bude ale aj napriek miernemu ochladeniu naďalej veľmi teplo, od +25 do +33 °C.

Očakávané prúdenie v pondelok
Očakávané prúdenie v pondelok

Podobné teploty nás potom čakajú aj v úvode nasledujúceho týždňa. V pondelok a v utorok by sa mali maximálne denné teploty pohybovať od +28 do +33 °C, na severe a severovýchode bude o niečo chladnejšie.

Najväčšie horúčavy tak očakávame práve cez víkend. V poludňajších hodinách sa odporúčame vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu a dodržiavať pitný režim.

Z hľadiska zrážok to vyzerá takisto na slnečný víkend. V piatok sa zrážky neočakávajú. V sobotu sa môžu výnimočne v hornatých oblastiach vytvoriť prehánky. Počas nedele očakávame zrážky ojedinele, najmä v hornatých oblastiach sa môžu tvoriť prehánky a búrky. Nížinaté oblasti by ale mali zostať bez zrážok, s veľmi vysokými teplotami.

Najnovšie správy