Teploty sa vrátia nad +20°C, ale stále so zrážkami aj s búrkami

Článok
Počas víkendu sa prechodne ochladilo a suché oblasti potešili aj zrážky. Vlhko bude aj nasledujúce dni, ale zároveň sa začne aj otepľovať.

Mnohí z Vás možno neprivítali sobotňajšie ochladenie a niekomu sa zdalo počasie aj trochu chladné. No keď sa detailne pozrieme na teploty, tak zistíme, že sa vlastne nič nezvyčajné nestalo. Teploty sa len vrátili z extrémne vysokých hodnôt, ktoré boli aj o 15°C nad dlhodobým priemerom do dlhodobého priemeru. Hneď po víkende sa však začne opäť otepľovať a maximá budú na juhu stúpať aj nad +20°C, a tak tieto teploty budú opäť vysoko nad dlhodobým priemerom.

V pondelok menej zrážok a oteplenie

Po ešte zrážkovo bohatej nedeli počas pondelka zrážky ustanú a mali by sa vyskytovať už len v oblasti hôr. V priebehu popoludnia by sa mala od západu postupne aj zmenšovať oblačnosť. Súčasne sa oteplí na +13 až +19°C.

Od utorka návrat k búrkam

Počasie v našej oblasti by v teplom a vlhkom prúdení mali ovplyvňovať jednotlivé frontálne vlny. Ich postup sa však stále mení, avšak platí, že v utorok a v stredu budú zrážky pribúdať najmä v priebehu popoludnia a treba počítať aj s búrkami. Teploty už môžu na juhu prekonávať hranicu +20°C.

Vo štvrtok výrazné zrážky

Vyzerá to tak, že počas štvrtka ovplyvní počasie v našej oblasti postupujúca tlaková níž, ktorá sa bude presúvať z Balkánu, cez Maďarsko nad Bielorusko. Na viacerých miestach by mal byť zamračený a upršaný štvrtok, pričom zrážky môžu byť aj výdatnejšie.

V nasledujúcich dňoch zrážok ubudne a teploty sa budú stále pohybovať okolo hranice +20°C. O suchom počasí však nemôžeme hovoriť.