Teploty siahajú až k +25 °C. Na severe sú aj búrky a prehánky

31.03.2021 o 17:04 - Peter Minárik
  • Článok

Na Slovensku je mimoriadne teplé počasie. V tomto teplom vzduchu sa dokonca tvoria aj prehánky, či búrky.

Teploty siahajú až k +25 °C. Na severe sú aj búrky a prehánky

Slovensko zažíva mimoriadne teplý deň. Teploty sa aj počas dnešného dňa, podobne ako včera šplhajú až cez hranicu +20 °C, pričom v najteplejších lokalitách nášho územia siahajú až k +25 °C.

Na vine je zatekanie mimoriadne teplého vzduchu od juhu, ktorý k nám prúdi po zadnej strane tlakovej výše, ktorej stred sa nachádza nad východným Balkánom.

Vzduch, ktorý k nám prúdi je nezvyčajne teplý a takéto teploty, aké máme na Slovensku sú na záver marca veľmi nezvyčajné. Dnešné teploty sú v porovnaní s dlhodobým normálom o 9 až 13 °C vyššie ako je bežné.

Teploty dosahujú +25 °C

Na takmer celom našom území v týchto chvíľach prevláda prevažne jasné až polojasné počasie s teplotami nad +20 °C. Viac oblačnosti a mierne chladnejšie je na Spiši a na Gemeri.

Včera bolo najteplejšie v oblasti Bratislavy, no dnešný deň je najteplejší v inej časti Slovenska.

Najvyššia teplota bola nameraná o 16:00 v Prievidzi, kde teplota vystúpila na +24,7 °C, čo je najvyššia teplota zaznamenaná počas tohto roka.

Na severe sa vyskytujú prehánky a búrky

V tomto teplom vzduchu sa v našej oblasti vyskytujú prehánky, či búrky. Aj teraz sa prehánky vyskytujú napríklad na Liptove, na Spiši, či v oblasti Gemera.

V Poprade sa dnes o 15:40 vyskytla aj búrka, ktorá podľa detekcie bleskov priniesla 3 bleskové výboje.

Išlo tak o slabšiu búrku, no v tomto vzduchu sa dnes aj zajtra môžu aj naďalej tvoriť slabšie búrky.

Najnovšie správy