Teploty vystrelia až k +38°C. Víkend bude EXTRÉMNE horúci

Článok
Len nedávno sme zažili vlnu extrémnych horúčav, ktorá v Európe prepisovala rekordy. Nasledujúce dni nás čaká ďalšia vlna teplého počasia.

Nie je to tak dávno. Len minulý týždeň nás sužovala vlna extrémne teplého počasia. A nesužovala len nás, ale takmer celú Európu. Teplotné rekordy sa prepisovali v Alpách a národný rekord padol v Nemecku a vo Švajčiarsku. Pred nami je druhá polovica týždňa, ktorá opäť bude v Európe extrémne horúca.

 

Cez západnú Európu sa aktuálne presúva tlaková výš, ktorá ovplyvní aj počasie u nás a od zajtra nám prinesie slnečné počasie. Počas víkendu sa však stred tlakovej výše presunie nad Ukrajinu a do našej oblasti začne pumpovať teplý vzduch.

Extrémne horúčavy očakávajú zajtra v Európe. Teploty sa môžu opäť priblížiť k +40°C. U nás príde extrémne teplo počas víkendu.

ANIMÁCIA: Teploty v Európe a na Slovensku nasledujúce dni

Maximálne teploty sa v priebehu zajtrajšieho dňa vyšplhajú na +31°C a už v piatok až na +34°C. Najteplejším dňom by mala byť sobota, kedy pri jasnom počasí sa teplota na juhozápade Slovenska môže dostať až k +38°C.

Nedeľa bude taktiež horúca, ale od severozápadu by mal ochladenie priniesť studený front.